Zawodnicy LUKS-u na ogólnopolskich finałach.

Zawodnicy LUKS-u na ogólnopolskich finałach. Uczestnicy programu Lekkoatletyka dla każdego, zawodnicy LUKS START NAKŁO: Kaja Urbanowicz, Dawid Trzciński, Dawid Kończal oraz Paweł Lewandowski w dniach 13 – 14 września brali udział w Ogólnopolskich Finałach - Nestle Cup.
 
 

Uczestnicy programu Lekkoatletyka dla każdego, zawodnicy LUKS START NAKŁO: Kaja Urbanowicz, Dawid Trzciński, Dawid Kończal oraz Paweł Lewandowski w dniach 13 – 14 września brali udział w Ogólnopolskich Finałach - Nestle Cup. Zawody odbywały się na stadionie warszawskiego AWFu.

Czytaj dalej

Zawodnicy LUKS Start Nakło trenował w Szubinie.

9 maja zawodnicy LUKS START Nakło po raz drugi w tym sezonie mieli okazje potrenować w bardzo dobrych warunkach na tartanowej bieżni w Szubinie. Wyjazdy do Szubina są jednym etapów przygotowawczych do zbliżającego się sezonu letniego. Wyjazdy realizowane są w ramach zadania publicznego w zakresie kultury fizycznej i sportu, pod nazwą: „Ze START-em- startuj na lekką”, współfinansowanego przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią a realizowany przez LUKS „START” Nakło.

 

 

LUKS START NAKŁO

Dawid Wegner z minimum na Mistrzostwa Świta.

Wczoraj 06 maj podczas odbywającego się w Gdańsku Ogólnopolskiego Mityngu Kwalifikacyjnego Dawid Wegner zawodnik LUKS START Nakło wypełnił minimum (70,00m) Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych, które w dniach od 12 do 16 lipca 2017 roku odbywać się będą w Nairobi w Kenii. W swoim pierwszym starcie w tym sezonie Dawid osiągnął rezultat 71,94m.

 

 

LUKS START NAKŁO

Dawid Wegner na obozie w Hiszpanii.

Zawodnik LUKS START Nakło Dawid Wegner 9 kwietnia wraz z reprezentacja polski juniorów udał się do Lloret de Mar w Hiszpanii na dwutygodniowy obóz sportowy. W bardzo dobrych warunkach a przede wszystkim przy wspaniałej pogodzie Dawid będzie przygotowywał się do pierwszego startu w tym sezonie. Sam zawodnik postawił sobie w tym sezonie wysoki cel. Na wyznaczonych przez PZLA zawodach (do końca czerwca) musi osiągnąć minimum 70,00m. Wynik ten da mu prawo startu w Mistrzostwach Świat Juniorów, które w dniach od 12 do 16 lipca odbywać się będą w Nairobi, Kenia.

 

 

LUKS START NAKŁO

Zwycięstwo Dawida Kończala w Człuchowie.

18 marca w Człuchowie na terenie OSiR-u (przy plaży) zostały rozegrane Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Indywidualnych Biegach Przełajowych (roczniki 02’ – 03’) oraz Cross Człuchowski dla młodszych. Na zawodach nie mogło zabraknąć zawodników LUKS START Nakło. Najlepiej wypadli: Cross Człuchowski – Dawid Kończal, który zajął 1 miejsce w biegu na 700m oraz w Mistrzostwach Młodzików: Dawid Trzciński 02’, który zajął 10 miejsce w biegu na 2000m. Ponadto w zawodach wystartowali: 

Cross Człuchowski 1000m dziewczęta:

Marta Sztubińska 05’

Julia Kowalczyk 04’

Natalia Michalak 04’

Cross Człuchowski 1000m chłopcy:

Jakub Wawer 04’

Paweł Lewandowski 05’

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików:

1500m dziewczęta:

Jagoda Jasińska 02’ – 38 miejsce,

Zuzanna Majchrzak 03’ – 47 miejsce,

2000m chłopców:

Miłosz Kraiński 02’ – 18 miejsce,

3000m chłopców:

Mikołaj Pyszka 02’ – DNF,

 

Udział w zawodach w Człuchowie był realizowany w ramach zadania publicznego Upowszechniania Kultury Fizycznej i Sportu, finansowanego przez Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią a realizowany przez LUKS „START” Nakło.

 

LUKS START NAKŁO